MIDPOINT center

Přihlaste se do Dramaturgického inkubátoru

November 16, 2017

S radostí vám oznamujeme spuštění pilotního projektu Dramaturgického inkubátoru podporujícího vzdělávání dramaturgů a vývoj scénářů celovečerních hraných filmů. 

Links

People
Gyula Gazdag

Projekt inicioval Státní fond kinematografie a organizuje jej ve spolupráci s mezinárodním vzdělávacím programem MIDPOINT.

Aktuálně otevíráme výzvu pro dramaturgy, přihlásit se můžete do 5. prosince 2017.

Do Dramaturgického inkubátoru budou vybráni čtyři dramaturgové, kterým bude poskytnut dlouhodobý praktický trénink v oblasti dramaturgie celovečerních hraných filmů. Odborné vedení těmto dramaturgům poskytnou renomovaní mezinárodní experti, kteří zároveň povedou dramaturgické konzultace projektů celovečerních hraných filmů podpořených Fondem dotací na kompletní vývoj v roce 2018.

Odborným garantem a mentorem dramaturgů bude Gyula Gazdag, umělecký ředitel prestižní americké vzdělávací instituce Sundance Directors Lab. Lektory se stanou mezinárodně působící dramaturgové, kteří mají mnohaleté zkušenosti nejen s vývojem scénářů, ale i s výukou dramaturgů.

„Dramaturgický inkubátor by měl sloužit dvěma účelům - v krátkodobém pohledu by měl zlepšit kvalitu dvanácti scénářů, které jím projdou, jeho dlouhodobý efekt je však ještě důležitější – měl by vychovat novou generaci českých dramaturgů a naučit scenáristy, producenty i režiséry chápat práci dramaturga jako důležitý a neopomenutelný přínos." – Jan Svěrák, iniciátor projektu

Účastníci

Program je určen pro dramaturgy a pro všechny, kteří chtějí pomáhat tvůrcům vyvíjet filmové scénáře. Předchozí dramaturgická praxe je výhodou, ale vítáme kandidáty s různou úrovní zkušenosti, kteří by se rádi věnovali dramaturgii profesně. Kandidáti by měli mít základní znalosti o stavbě příběhu a principech filmového vyprávění, schopnost týmové práce a předpoklady účastnit se projektu po dobu dvou let. Nezbytnou podmínkou je dobrá úroveň anglického jazyka.

Přihláška: Výzva pro dramaturgy včetně přihlášky je ke stažení zde.

Uzávěrka: 5. prosince 2017

Kontakt: Helena Zajícová, programová koordinátorka projektu

Web: www.dramaturgicky-inkubator.cz

In English: Czech Film Fund and MIDPOINT have announced the new initiative Script Development Incubator. The call is open for Czech speaking dramaturgs and professional filmmakers who are planning to make script editing and dramaturgy their future profession.

Links

People
Gyula Gazdag

MIDPOINT Shorts

Open Call

Deadline: June 30, 2021

Learn more...

MIDPOINT Writers' Room

Open Call

Deadline: August 15, 2021

Learn more...

Feature Launch 2021

Check out the selected projects & participants!

Learn more...