MIDPOINT center

Kandidat - Deniky z odpocuvania

Links

Participants
Maros Hecko  / Writer

Programs
MIDPOINT Intensive SK 2012

Synopsis

Už veľmi dávno v slovenskom prostredí nevyšiel literárny text zachytávajúci spoločenskú atmosféru uplynulého obdobia prostredníctvom žánrového textu.
Autorom denníkov je mladý muž, ktorý okrem zápiskov, emailov, chorobopisov od psychiatrov a iných materiálov, ktoré by mali zostať tajné, pozoruje a zaznamenáva dianie okolo seba poznačené manipuláciou a machináciami bohatých a mocných
Postupne sa z takmer nevinného odpočúvania šialeného majiteľa reklamnej agentúry Adama Lamberta stáva detektívka, v ktorej sa však nehľadá vrah, ale skôr motív, ktorý ľudí ako Lambert vedie k páchaniu tých najzvláštnejších a najzvrátenejších skutkov.
Román Kandidát je však aj vtipnou politickou fraškou odohrávajúcou sa počas kampane pred fiktívnymi prezidentskými voľbami, ktorá je zrkadlom slovenskej spoločnosti, jej fragmentácie a malicherností, ktorými sa zaoberajú médiá. A pritom nič nie je také komplikované, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Na realitu našich dní sa stačí pozrieť hoci len z malého odstupu, prestať vnímať realitu v schémach konšpiračných teórií, otvoriť sa jeden druhému a začať si dôverovať a veriť.