MIDPOINT center

Zuzana Mistrikova

Zuzana Mistrikova

Links

Projects
The Tattooist

Programs
MIDPOINT Intensive SK 2018

News
MIDPOINT Intensive SK: Projects selection

Biography

Vyštudovala filmovú a divadelnú dramaturgiu na VŠMU. 2002 - 2006 pôsobila ako generálna riaditeľka sekcie médií a audiovízie na Ministerstve kultúry SR. V rokoch 2007 - 2013 pôsobila ako výkonná viceprezidentka Slovenskej filmovej a televíznej akadémie. Od roku 2013 je prezidentkou Asociácie nezávislých producentov.
Ako koproducentka sa podieľala na filmoch Občiansky preukaz (r: O. Trojan, 2010), Ako nikdy (r: Z. Tyc, 2013), Miesta (r. R. Špaček), Červená (r. O. Sommerová), Hmyz (r: J. Švankmajer) a animovaných filmov Smrteľné historky (J. Bubeníček) a Lichožrúti (G. Miklínová).
Je producentkou krátkeho hraného filmu Tanec tigra (r. M. Repka), dlhometrážnych dokumentov filmu vlna vs. breh (r. M. Štrba) a Mečiar (r. T. Nvotová) a hraných filmov Wilsonov (r. T. Mašín) a Učiteľka (J. Hřebejk). V rokoch 2014 - 2016 spolupracovala s producentskou spoločnosťou Bionaut na výrobe televízneho seriálu Doktor Martin a v roku 2016 produkovala seriál Kuchyňa pre TV Markíza. V roku 2017 produkovala cyklus dokumentov Šesť zmyslov Paríža a animovaného cyklu pre deti TvMiniUni. Je producentkou filmov vo vývoji: Kerka (r. M. Repka) a Prezident (r. R. Valentko), v produkcii: Ema a smrtihlav (r. I. Grófová), Alchymická pec (r. A. Oľha, J. Daňhel), Sokoli (r. Mária Pinčíková) a v postprodukcii: Pomaľované vtáča (r. V. Marhoul), Toman (r. O. Trojan).

Country

Slovakia

Professions

Producer